Кошик
532 відгуків
Безкоштовна доставка від 1000 грн! Дзвоніть 093 426 7292ВІДГУКИ ПРО НАС
+380 (68) 956-53-21
+380 (93) 426-72-92

Мийки високого тиску

Мийки високого тиску — вид обладнання, основним завданням якого є очищення різних предметів та поверхонь від забруднень за допомогою подачі води зі спеціального шланга або трубки під сильним тиском.

Подача чистої води в мийку можлива як від водопроводу централізованого водопостачання, так і з ємності з чистою водою: у більшості моделей насос (помпа) мийки має функцію самовсмоктування.

 

Використовуються для очищення:

 • Транспортних засобів (машин, мотоциклів, велосипедів, човнів, сільськогосподарської техніки та ін.);
 • Фасадів і стін будівель та різних споруд;
 • Садових доріжок, садових меблів, асфальту, тротуарної плитки;
 • Забруднень із лакофарбових матеріалів;
 • Мийки сонячних панелей;
 • Поливу садової ділянки;
 • Промивання труб, бетонозмішувачів та іншого будівельного обладнання;
 • Чистки свинарників, корівників, стайників, тощо;
 • Очистки килимів та інших побутових речей.

Загальне призначення та будова

Мінімийка для авто є безконтактною, тобто вона не взаємодіє з поверхнею безпосередньо. Завдяки такому рішенню потік води ефективно усуває забруднення, не ушкоджуючи саму поверхню (не залишає подряпин).

Пристрій мийки високого тиску досить простий. Схема окремого апарату може змінюватися, але принцип функціонування залишається тим самим, як і його сполучні компоненти. Фактично, головні частини дві — електродвигун і насос. Від потужності двигуна безпосередньо залежать найважливіші технічні характеристики — натиск і продуктивність. А насос (він же помпа) качає рідину і створює необхідний тиск.

Але, крім мотора та помпи, є ще запчастини та механізми, кожна з яких відіграє свою роль у мийній системі.

До них відносяться:

 • Захист від перегріву - робить зупинки, не допускаючи теплового перегріву двигуна;
 • Шланг подачі води - кріпиться або до водопроводу, або занурюється в ємність;
 • Шланг високого тиску з курковим пістолетом для виконання миття та управління процесом;
 • Різні насадки для різних завдань та забруднень;
 • Кабель підключення до електричної мережі.
 • Cам корпус механізму. Його розміри та міцність не менш важливі при експлуатації.

Помпа.

Найчастіше конструктори використовують аксіальні поршневі помпи. Їй вдається створювати тиск у 70-200 бар. Найпопулярніші агрегати побутового класу працюють із показниками від 110 Бар до 160 (де 1 Бар дорівнює 0,99 атмосфер). Принцип роботи насоса подібного типу полягає в тому, що він натискає на похиле коло, що обертається електричним двигуном. При обертанні коло по черзі натискає на поршні і призводить до створення тиску на виході біля помпи. При виборі мийної техніки варто звернути особливу увагу на матеріал, з якого виготовлений корпус помпи.

Шланг.

Всмоктуючий шланг призначений для постачання води з відкритої бочки, бака або цистерни, або центрального водопроводу в систему. При роботі від ємності де вода не подається самоплином шланг має бути зі зворотнім клапаном та перед початком роботи його бажано заливати водою, також при живленні від крана теж бажано мати шланг зі зворотнім клапаном, щоб запобігти поломкам при максимальному тиску струменя.

Шланг високого тиску та пістолет.

Шланг має бути не надто жорстким, тоді з ним легше працювати. Оптимальна довжина – 5-8 метрів. Це мобільно та зручно. Такі шланги проходять випробування перед використанням. Пістолет призначений для виконання двох завдань – відкриття та закриття водяного потоку та його напрямки у потрібне місце. Хороший пістолет має запобіжник із кількома ступенями свободи.

Датчик вмикання.

Він інтегрований на виході із помпи. При запуску миття вона відразу ж починає подавати воду під тиском. При зупинці миття вода перекривається, але насосна камера все ж таки зберігає в собі її під тиском. Якщо двигун не вимкнути, то насос продовжує підвищувати тиск і помпа не витримавши, може розірватися. Для того, щоб подібного не трапилося, і встановлено автомат вимкнення електродвигуна. Головною метою цієї функції є зупинка двигуна при досягненні певного показника тиску в камері.

Основні критерії при виборі мийки

 1. Тип двигуна: щітковий (колекторний) або безщітковий (асинхронний). Останній менш схильний до зносу. Щітковий має термін служби 100-200 мотогодин, а асинхронний 350-500 мотогодин.
 2. Максимальний тиск: відображає максимальний тиск, який витримує помпа.
 3. Робочий тиск: відображає тиск, який мийка створює під час тривалої роботи. Що вищий показник, то краще мінімийка справлятиметься із сильними забрудненнями. Середній показник для мінімийок у межах 70-150 бар. Для якісного чищення автомобіля такого тиску більш ніж достатньо.
 4. Витрата води (продуктивність) - пропускна здатність насоса мийки впливає на силу подачі води. Що вищий показник, то якісніше буде проведено миття поверхні. в середньому витрата для побутових мийок становить 6-12 літрів на хвилину.
 5. Система «Total Stop» - функція контролю тиску. При досягненні максимального тиску автоматично вимикає двигун.
 6. Захист від перегріву – при досягненні максимально допустимої температури мийка автоматично вимикається і запустити можна лише після того, як вона охолоне.
 7. Наявність коліс – полегшує пересування мийки.
 8. Наявність барабана для намотування шланга високого тиску – запобігає заломам та спрощує зберігання мийки, тощо.
 9. Матеріал помпи: Помпа повинна складатися з міцного та високоякісного матеріалу. Якщо помпа з пластику, то служити вона довго не буде, краще вибирати мийку з металевою помпою, тоді термін експлуатації значно збільшиться за рахунок стійкості до абразивних часток. Також варто зауважити, що пластмасові помпи в основному не розбираються і при виникненні поломки, доводиться змінювати весь вузол (70% вартості).
 10. Матеріал штуцера: Пластиковий штуцер має менший термін служби ніж металевий.
 11. Комплектація: Не завжди що більше додаткових комплектуючих, то краще. Важливим є якість комплектуючих (щоб коректно працювали і служили довго) та наявність необхідних елементів, наприклад голка для чищення сопла або грязьова фреза.
 12. Функція самовсмоктування: Не всі мийки мають цю функцію, але і там де вона є не всі дозволяють брати воду з відкритих джерел або обмеження по довжині дуже мале 0.5м. Чим вищий цей показник, тим більше варіантів під’єднання до подачі води.
 13. Довжина шлангу високого тиску: дуже короткий шланг змусить вас часто пересувати мийку, а дуже довгий буде плутатись та може заламуватись, тому оптимальним вважається 5-8м.

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner